حمیدرضا عادلی فر از زندان فردوس به مرخصی اعزام شد

حمیدرضا عادلی فر، زندانی سیاسی روز دوشنبه ۶ اردیبهشت‌ماه از زندان فردوس واقع در استان خراسان جنوبی به مرخصی اعزام شد. آقای عادلی فر در تاریخ ۶ فروردین‌ماه امسال در پی احضار به واحد اجرای احکام دادسرای شهرستان فردوس جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان این شهر منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، حمیدرضا عادلی فر، زندانی سیاسی به مناسبت ماه رمضان از زندان فردوس به مرخصی ۲۰ روزه اعزام شد.

آقای عادلی فر پیشتر در تاریخ ۶ فروردین‌ماه امسال در پی احضار به واحد اجرای احکام دادسرای شهرستان فردوس جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان این شهر منتقل شده بود.

وی پیشتر نیز در سال ۹۵ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۶ از بابت اتهامات “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی” به ۲ سال حبس تعزیری که ۱۸ ماه آن به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در آمده بود، محکوم شد. او پیشتر پس از سپری کردن ۶ ماه حبس، با پایان دوره محکومیت خود از زندان آزاد شده بود.

آقای عادلی فر در تاریخ ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۹۹ توسط ماموران اطلاعات سپاه خراسان جنوبی در منزل شخصی خود در شهرستان فردوس بازداشت و یک روز بعد با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

این شهروند در مرحله بدوی در تاریخ ۳ دیماه ۹۹ توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان فردوس به ریاست قاضی کوروش حمیدی از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۹ ماه حبس تعزیری، به اتهام “نشر اکاذیب در فضای مجازی” به ۱۸ ماه حبس تعزیری و پرداخت ۳ میلیون تومان جزای نقدی و از بابت اتهام “نگهداری هفت و نیم لیتر مشروبات الکلی” به ۹ ماه حبس تعزیری، ۴۰ ضربه شلاق و پرداخت ۳ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان جزای نقدی محکوم شده بود.

این محکومیت نهایتا توسط شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان جنوبی به ریاست قاضی ابراهیم رمضانی و مستشاری حمید عرب زاده در تاریخ ۱۳ اسفندماه ۹۹ عینا تایید شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد از بابت اتهام “نشر اکاذیب در فضای مجازی”، یعنی ۱۸ ماه زندان و پرداخت ۳ میلیون تومان جزای نقدی برای و قابل اجرا خواهد بود.

همچنین ۱۸ ماه حبس تعزیری آقای عادلی فر از بابت پرونده پیشین مربوط به سال ۹۶ که به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در آمده بود، هم اکنون قابل اجرا خواهد بود. این شهروند برای روز شنبه ۷ فروردین جهت اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای شهرستان فردوس احضار شده است.

حمیدرضا عادلی فر، فرزند عبدالحسین، متولد ۱۲ فروردین‌ماه ۱۳۵۳ و ساکن شهرستان فردوس واقع در استان خراسان جنوبی است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s