با پایان دوران محکومیت؛ ظاهر پس و پیش و احمد عبدالله پور از زندان نقده آزاد شدند

روز پنج‌شنبه ۱۹ فروردین‌ماه، دو زندانی سیاسی به نام های ظاهر پس و پیش (جولا) و احمد عبدالله پور، با پایان دوران محکومیتشان از زندان نقده آزاد شدند. آقای عبدالله پور پیشتر توسط دادگاه کیفری پیرانشهر به تحمل پنج ماه حبس تعزیری محکوم و حکم صادره با تسلیم به رأی به سه ماه و ١۵ روز حبس کاهش یافت و آقای پس و پیش نیز توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر به سه ماه حبس تعزیری محکوم شد که در پی تسلیم به رای حکم صادره به ۴۵ روز حبس کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز پنج‌شنبه ۱۹ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، دو زندانی سیاسی به نام های ظاهر پس و پیش (جولا) و احمد عبدالله پور، با پایان دوران محکومیتشان از زندان نقده آزاد شدند.

آقای پس ‌و پیش در تاریخ ۲۷ آبان‌ماه ۹۹، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مورخ ۱۹ آذرماه سال گذشته، با تودیع قرار وثیقه ٢٠٠ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۲۹ دیماه ۹۹، از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر به سه ماه حبس تعزیری محکوم شد. حکم صادره با استفاده از تسلیم به رای به ۴۵ روز حبس کاهش پیدا کرد. وی در تاریخ ۱۹ اسفندماه ۹۹، جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان نقده شد.

ظاهر پس و پیش اواخر اسفندماه سال گذشته از زندان نقده به مرخصی اعزام شد و با پایان ایام مرخصی در تاریخ ۱۴ فروردین‌ماه امسال به زندان نقده بازگشت.

آقای عبدالله پور نیز در تاریخ ۱۹ آذرماه سال ٩٧ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از گذشت یک ماه، با اتمام مراحل بازجویی به زندان نقده منتقل شد. او پس از یک هفته با تودیع قرار وثیقه از زندان نقده آزاد شد.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۱۷ بهمن‌ماه ۹۷، از بابت اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام، در شعبه ١٠٢ دادگاه کیفری پیرانشهر محاکمه و به تحمل پنج ماه حبس تعزیری محکوم و حکم صادره با تسلیم به رأی به سه ماه و ١۵ روز حبس با احتساب ایام بازداشت قبلی کاهش پیدا کرد.

وی نهایتا در تاریخ ۹ اسفندماه ۹۹، جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان نقده منتقل شد.

ظاهر پس‌ و پیش ٣٢ ساله، اهل روستای چیانه از توابع شهرستان پیرانشهر و احمد عبدالله‌پور، فرزند عمر اهل شهرستان پیرانشهر هستند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s